Manuálna lymfodrenáž predstavuje špeciálny typ masáže, ktorá sa indikuje najmä pri lymfoedémoch spôsobených poruchou činnosti lymfatického systému. Cieľom je prečistenie a rozprúdenie lymfatického systému v tele.

Masáž sa odporúča i deťom na zvýšenie imunity. Je vhodná po operáciách, úrazoch a účinne odstraňuje opuchy dolných a horných končatín, pri artróze a reumatických bolestiach, zbavuje telo napätia, uvoľňuje dýchacie cesty, zlepšuje stav vnútorných orgánov. Pomáha k rýchlejšej regenerácii po fyzickej záťaži, turistike, športe. Zvyšuje kondíciu o 10 až 15%, teda je vhodná aj pre výkonných športovcov. Rovnako ako pri iných masážach aj pri Lymfodrenáži máte zaručené, že sa zbavíte bolesti a zrelaxujete telo a myseľ. No Lymfodrenážna masáž vám prináša aj iné výhody: 

- Primárny cieľ Lymfodrenáže je odstránenie blokov lymfatického systému. Vďaka čomu sa cítite zdravšie a imunitný systém sa posilňuje.

- Mať zdravý a funkčný lymfatický obehový systém je podstatné pre správne fungovanie telesných orgánov.

- Lymfodrenáž sa odporúča tiež pred operáciou aby vaše telo podstupovalo náročný zákrok v čo najlepšej kondícii. A naopak je vhodná aj po operácii na zníženie pooperačných opuchov.

- Lymfatická masáž je neinvazívna forma holistického liečenia, ktorú môžete využívať aby ste udržali v kondícii váš telesný systém. Avšak ak máte už existujúce akútne ochorenie alebo infekciu, mali by ste sa vyhnúť tomuto druhu masáže, nakoľko môže rozšíriť vypuknutú infekciu do celého tela.

- Masáž lymfatických uzlín je vynikajúca prevencia pred chorobami.

Môže byť použitá ako liečba mnohých ochorení ako napríklad: alergia, prechladnutie, bolesti kĺbov, porucha stravovania, športové zranenia, únava, celulitída.

Vďaka Lymfodrenážnej masáži zostanete zdraví aj počas chrípkovej sezóny. Jednoducho sa objednajte na jednu alebo niekoľko Lymfodrenážnych masáží pred začiatkom chrípkovej sezóny. Po terapiách bude váš imunitný systém bude natoľko silný, že dokáže bojovať s chrípkou a nachladnutím sám a počas celého obdobia chrípky. Na rozdiel od iných typov masáží, ktoré používajú zvýšený tlak, Lymfodrenáž je veľmi jemná technika. Lymfatické body, na ktoré sa vyvíja tlak sú priamo pod kožou, tak že nie je potrebný veľký tlak aby sa uvoľnili zablokované lymfatické uzliny.

Späť na masáže