Kraniosakrálna biodynamická terapia je celostná alternatívna terapia, pri ktorej sa jemným dotykom vylaďuje kraniosakrálny pulz. Ten sa popri srdcovom a dýchacom rytme považuje za tretí najdôležitejší nepretržitý rytmus, ktorý pulzuje hlboko v ľudskom tele.

Je zaujímavý tým, že sa objavuje ako celkom prvý pri narodení a po smrti zaniká ako posledný. Táto vnútorná hybná sila sa nazýva aj „primárne dýchanie“ alebo „Dych Života“. Ovplyvňuje a zároveň je aj ovplyvňovaný nervovým, svalovým, kardiovaskulárnym, lymfatickým, endokrinným a respiračným systémom.

Práve vďaka ošetreniu kraniosakrálnou terapiou môžeme zharmonizovať prúdenie kraniosakrálnej tekutiny, a tým naštartovať samoozdravné procesy v tele. Kraniosakrálny rytmus sa môže narušiť napríklad pri úrazoch, operáciách, nesprávnom držaní tela alebo vplyvom psychických šokov a tráum. Ak sú jednotlivé kosti alebo telesné štruktúry nepohyblivé alebo sú v napätí, je vo svojej funkcii obmedzený mozog i miecha, a to ovplyvňuje aj funkcie, ktoré tieto utlačované časti mozgu a miechy riadia.


Odporúča sa pre:

 - zotavovanie sa po náročnej liečbe, migrénach a bolestiach hlavy, bolestiach pohybového aparátu, strese a takých zmenách v organizme, v dôsledku ktorých dochádza k zvýšenému napätiu

 - emocionálne ťažkosti

 - ortopedické ťažkosti

 - neurologické ťažkosti

 - ťažkosti s koordináciou

 - traumy

 - chronická únava

 - skolióza a zmeny na zakrivení chrbtice

 - dysfunkcie v oblasti zubov a čeľuste

 - problémy s učením, čítaním, písaním

 - predchádzanie chorobám

 - Svoje chronické alebo akútne zdravotné problémy, prosím, vždy konzultujte s masérom ešte pred masážou alebo terapiou!

ODPORÚČANÉ OPAKOVANIE: pri akútnych stavoch 1 alebo 2x týždenne.

Späť na procedúry