Reiki terapia je jemná energetická bezdotyková masáž tela, pomocou ktorej terapeut pôsobí na energetické pole človeka. Klient zvyčajne leží na lehátku alebo sedí. Odporúča sa odložiť kovové veci ako napríklad hodinky, náramky, opasky, ale nie je to nevyhnutné. Dôležité je, aby sa klient citil uvoľnene a spokojne.

Súčasťou masáže je uhladenie aury, čistenie a harmonizácia čakier a poskytnutie energie chi (známej aj ako ki, šchi, prána, orgon,...) energetickému poľu klienta postupným prikladaním rúk.

Prikladanie môže byť dotykové, to znamená, že terapeut kladie ruky na telo klienta, alebo bezdotykové, pri ktorom terapeut drží dlane tesne nad telom (cca 10cm). Je to na dohode terapeuta s klientom. Dohodneme sa s vami na úvodnom rozhovore.

Počas terapie môžete rozprávať o svojich pocitoch, o tom, čo vás trápi, čo vzbudzuje vašu zvedavosť. Môžete aj úplne vypnúť a nechať sa unášať jemným odpočinkom.

Po skončení masáže je dobré si chvíľu odpočinúť, napiť sa vody a prejsť svoje pocity s terapeutom. Ak takú potrebu nepociťujete, vôbec to nevadí. Je to vaše rozhodnutie.

Späť na procedúry