Bahenný zábal z mŕtveho mora
Tí, ktorí vyskúšali účinky Mŕtveho mora ležiaceho na hraniciach Jordánska a Izraela na vlastnej koži, spievajú o ňom ódy. Silne mineralizovaná voda obsahuje veľké množstvo minerálov ako sú horčík, draslík, vápnik, jód, bróm, síra a podobne.

„Soli a minerály nachádzajúce sa v Mŕtvom mori priaznivo pôsobia na celý organizmus. Významne stimulujú metabolické funkcie v bunkách a tak prispievajú k ich regenerácii. Známe sú účinky jódu a brómu, nachádzajúcich sa okrem vody aj v bahne a vo vzduchu, na nervový systém. Stav artritídy a reumy podstatne zlepší draslík. Ďalšie z minerálov – síra a horčík – veľmi úspešne liečia kožné choroby. Očista celého organizmu prináša pacientom celkový pocit uvoľnenia, novú energiu a sviežu silu do ďalších dní.

Parafínový zábal
Lokálna aplikácia tepla pôsobí na kostrové svalstvo relaxačne, predovšetkým uvoľňuje kŕče a fixované držanie častí tela spôsobené skráteným svalu, zmenšuje chronickú bolesť, zvyšuje lokálne prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív, pôsobí na zmäkčenie väziva, na resorpciu chronických infiltrátov a edémov, má sedatívne a imunologické účinky. Pôsobí na kostrové svalstvo, vyživuje pri chronickej reumatickej artitíde, uvoľňuje krče, hojí tkanivá a krvný obeh, má imunologické účinky a a lieči popraskanú pokožku na končatinách. 

Charakteristika:
Parafín je špeciálny vosk, ktorý sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Ide o špeciálny vosk získaný z ropy a obohatený o vitamín E. Vyniká svojou schopnosťou udržať teplo. Tuhne pri teplote 52 až 62 stupňoch Celzia. Parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh a otvára páry. Jeho účinky sú teda zdravotné i estetické. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritídy, pri chorobách drobných kĺbov končatín, suché alebo na popraskanú pokožku na rukách.

Anticelulitídne zábaly:
Spočíva nielen v anticelulitídnej masáži použitím rôznymi gelmi, krémami či olejmi, ale aj teplým zábalom, kde sa telo prehreje a podporí spaľovanie tukov.

Jordánske bahno:
Vďaka unikátnemu zloženiu zázračného jordánskeho bahna, ktoré obsahuje časti soli, kremeňa, živca, calcitu bromu, sodíka, magnezia, chlóru, ílu minerálov a okrem toho má veľkú absorčnú schopnosť a tým uzdravuje pokožku až po bunkovú sféru. Bahenný zábal prekrvuje, detoxikuje, zmierňuje bolesti a zápaly, omladzuje, uvoľňuje napätie a zápaly, omladzuje a má veľmi dobré účinky na ekzém a psoriazu. Je vhodná pri ochorení dýchacích ciest, pri urologických a gynekologických problémoch, opuchoch, má anticelulitídne účinky, pomáha pohybového aparátu, vyživuje chrupavky a spojivových tkanivách.

Späť na procedúry