Čo robí zvuk v ľudskom tele.

Tibeťania tvrdia, že vo zvuku misy znejú zákony vesmíru, ktoré platia pre všetkých a všetko na Zemi. Postup výroby pôvodných tibetských mís je však zahalený tajomstvom, ale ich zloženie je známe. Dodnes sa vyrábajú ručne alebo strojovo zo zliatiny siedmich kovov, ktoré sú priradené k siedmim základným planétam slnečnej sústavy. Takže v nich sú zlato, ktoré sa priraďuje k Slnku, striebro Mesiacu, ortuť Merkúru, meď Venuše, železo Marsu, cín Jupiteru a olovo Saturnu. Každý z kovov vydáva iný zvuk a spoločne vytvárajú jedinečnú harmóniu.

Ako pôsobia tieto kovy v ľudskom tele? Keď misu rozozvučíme, vydáva zvuk, ktorý rezonuje práve s kovmi v našom tele a celý organizmus ladí do harmónie. Ľudské telo je totiž živou sústavou vibrácií a vlnových dĺžok. Dobre naladený a zdravý organizmus vibruje vlastnou frekvenciou. Ak je niektorý z orgánov chorý, jeho frekvencia je narušená a misa v jeho blízkosti prestáva znieť alebo zmení tón.

Ako účinkuje spievajúca misa:

Na ľudský organizmus a psychiku majú tibetské spievajúce misy liečivý účinok vďaka alikvótnym, liečivým tónom, ktoré pri rozozvučaní vydávajú. Na jednej strane ich vibrácie pôsobia ako akási vnútorná masáž buniek, na druhej pomáhajú každej bunke tela obnoviť jej prirodzenú frekvenciu a dostávajú telo do rovnováhy. Navyše, pomáhajú odstrániť stres, vyrovnávajú mozgové hemisféry, harmonizujú čakry, čistia vnímanie a myslenie, podporujú intuíciu a meditáciu. „Ak dáme do misy vodu, zvuk ju nabije. Ak dáme do vody v mise kamene - polodrahokamy, tiež ich nabije," povedal Enki Hogh a dodal, že voda pri rozozvučaní misy začne aj fontánkovať, takže hra na nej je veľmi efektná. Misky nielen harmonizujú, liečia ale aj zbavujú telo bolesti až do úrovne buniek zároveň liečia i dušu ,čo je geniálne.

Späť na procedúry