Havajská masáž je známa aj pod názvom lomi lomi masáž. Je výnimočná tým, že sa odohráva pri hudobnom sprievode. Podľa havajskej tradície sa pri pohyboch v štýle "hula" tanca masér naladí na prírodné rytmy, čo vyústi až do pacientovej harmónie mysle, tela i duše. Odstráni sa tak depresia a vyčerpanie.
Touto masážou si doprajete skutočný zážitok. Má nielen terapeutické, ale najmä relaxačné a detoxikačné účinky. Treba pri nej precítiť rytmické impulzy a vychutnať si akoby ochranné objatia, ktoré masážny terapeut docieli individuálne zvolenou súhrou pohybov rúk, predlaktí a lakťov, zosúladenou s dýchaním klienta.
Tejto technike sa poďakuje váš lymfatický i krvný obeh, posilnená imunita i osviežený pohybový aparát.

Lomi-Lomi môžeme voľne preložiť, ako milujúce ruky :-)

Havajská masáž LOMI-LOMI je výnimočná terapia, je špecifická striedaním dlhých rytmických ťahov a silnejšími tlakmi prstami, dlaňami a práve predlaktím. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie.
Havajská masáž „Lomi Lomi“ je masáž, ktorá celé storočie sa prevádza na Havajských ostrovoch, odkiaľ pochádza. Vychádza z plynulých masážnych hmatov. Tieto masážne hmaty majú vysoký relaxačný a terapeutický účinok a vyznačujú sa svojou rytmikou a energetickým potenciálom si získala mnoho priaznivcov. Prirodzenou súčasťou Havajskej masáže "Lomi Lomi" je aj používanie arómaterapie a exotických olejov, ktoré umocňujú pocit relaxacie, kľudu a pohody.
Pôvodní obyvatelia Havaja sa dívajú na prúdenie energie takto: Myšlienka alebo presvedčenie vie zablokovať prúdenie energie úplne rovnako ako to vie svalové napätie. Havajská masáž Lomi-Lomi uvolňuje svalové blokády a podporuje prúdenie životnej energie harmonickým smerom. Havajská masáž Lomi-Lomi nie je len fyzickou skúsenosťou, ale dotýka sa aj emocionálnej, mentálnej a spirituálnej sféry ľudského bytia. Pôvodní obyvatelia -polynézania zjednocujú všetky aspekty tela. To znamená, že telesné, duševné, emocionálne a duchovné telo společne formuje človeka. Havajčania sa držia názoru, že keď je harmonizácia masáži správne prevedená na jednej úrovni, zasahuje aj do ostatných úrovniach ľudského organizmu.
Veľmi dobre pôsobí na uvoľnenie svalovej spazmy a bolesti. Často je označovaná za perlu mezi masážami a má prezývku Loving Hands (láskavé ruky).


Medzi hlavné účinky havajské masáže Lomi-Lomi patria:
-Masáž stimuluje krvný obeh a lymfatický systém.
-Havajská masáž hlboko relaxuje a harmonizuje organizmus.
-Masáž odstraňuje svalovú bolesť, únavu a napätie.
-Táto masáž veľmi dobre a efektivne uvoľňuje kĺbové spojenia.
-Havajská masáž, ako aj iné masáže, pomáhá detoxikacií organizmu.

Späť na masáže