Breussova masáž :
veľmi jemná, citlivá masáž, ktorá sa väčšinou používa po ošetrení Dornovou metódou - je potrebné, aby si klient po vykonaných cvičeniach odpočinul a jeho telo pocítilo pokoj a úľavu pracujeme jemnými ťahmi, ktoré majú za úlohu uvoľniť svaly a okolo nej regeneruje maziobratlové platničky a odstraňuje telesné aj energetické blokády. K tejto jemnej masáži sa používa blahodárny ľubovníkový olej a iny prírodný olej,alebo analgetický krém

Dornova metóda:
Je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvádzané späť do svojich pôvodných správnych polôh.Táto metóda je pomenovaná po svojom objaviteľovi Dieter Dorn, majiteľovi píly v mestečku Lautrach v Nemecku. Dieter Dorn si sám poškodil chrbticu pri nadvihovania ťažkého kmeňa a nemohol sa narovnať. Od tejto bolesti a ťažkostí mu pomohol starý sedliak, o ktorom sa dozvedel, že vie pomáhať ľuďom, ktorí majú problémy s chrbticou. Dorn bol touto rýchlou pomocou a účinkom ohromený a chcel sa to naučiť sám. Po smrti sedliaka sa pokúšal podobne pomáhať ľuďom a vďaka svojim úspechom ďalej intuitívne rozvíjal svoju metódu. Postupne sa túto metódu naučilo viac ako tisíc terapeutov priamo od neho alebo od jeho žiakov.

Dornovou metódou môžu byť ošetrení takmer všetci ľudia, ak sú len trochu mobilní. Dornova metóda vyrovnáva statiku tela, môže pomôcť pri rôznych ťažkostí a bolestí pohybového aparátu ako sú bolesti chrbta, bedier, kolien, tenisový lakeť, skolióza, rozdielna dĺžka dolných končatín (pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu). Ďalej môže pomôcť pri bolestiach hlavy, krátkozrakosti, črevných ťažkostiach, kŕčových žilách, srdečnej arytmii, problémoch s koncentráciou u detí, šumenie v ušiach, vysokom krvnom tlaku, závratoch, znecitlivenie v rukách a žalúdočných problémoch.

Späť na masáže