Pri aromaterapeutickej masáži prenikajú silice do organizmu a napomáhajú odstraňovať potiaže, priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní.

Aromaterapia pomocou éterických a rastlinných olejov pôsobí na ľudské telo celostne – holisticky. Éterický olej je aromaterapeutická látka, ktorá sa získava z rastlín čistým spôsobom bez pôsobenia chemických látok. Éterická zložka sa počas spracovania oddeľuje od vláknitej časti rastliny pomocou parovodnej destilácie, poprípade lisovaním za studena, a to v prípade citrusových plodov. Získavame 100% éterický olej. Vďaka svojej účinnosti majú tieto oleje veľmi široké využitie. 
Pri aplikácii masáže pôsobíme nielen na úroveň fyzického tela, ale i na duševnú a psychickú rovnováhu človeka. Pomáha odstrániť prvotnú príčinu ochorenia – disharmónie. Aromaterapeutickými masážami môžeme pomáhať dospelým i deťom. Nesmierne pozitívne pôsobia prvky detských masáží, hlavne pri odstránení popôrodnej traumy, celkovo ukľudňujú, posilňujú imunitu, deti sú odolnejšie voči vonkajším negatívnym vplyvom. 

Vedomé a správne používanie éterických olejov pomáha odstrániť škodlivé emócie, ako napríklad agresivitu ( ylang ylang ), nenávisť ( jasmín ), apatiu, beznádej ( mandarínka ), rôzne strachy a obavy. Upokoja a potešia dušu človeka a zároveň privolávajú tie správne myšlienky.

Späť na masáže