Bankovanie je veľmi stará metóda. Bola používaná po tisícročia nielen v Číne. Reguluje tok čchi a krvi. Napomáha vytiahnuť „škodliviny“ (vietor, chlad, vlhko, horúčosť) na povrch a ich vylúčenie. Rozhýbava čchi a krv a otvára kožné póry, čím dochádza k eliminácii škodlivých faktorov. Od prvého okamihu aplikácie je pozorovateľný pohyb krvi. V prípade nedostatku energie je tento pohyb pomalý, ak je energie nadbytok, je rýchlejší. Ak už použijeme akúkoľvek nádobu na bankovanie, cieľom je vždy odstránenie škodlivín z tela, obnovenie toku čchi a krvi. Má vplyv na kožu, svaly, kĺby, zažívacie ústrojenstvo. Bankovanie, ako aj masáž s bankami, je účinná pri chronickej bolesti hlavy, malátnosti, bolesti ramenných kĺbov, únave, neuralgii, reumatizme a tráviacich ťažkostiach.

Indikácie: Pre tých, ktorí trpia bolesťami hlavy, migrénou, bolesťou chrbta, bolestivou menštruáciou, obličkovými problémami, tenisovým lakťom, bolesťou kolenného kĺbu, celulitídou, nádchou, astmou, zápalom priedušiek, reumatickými problémami, chronickou zápchou.

Účinky: Pri bankovaní dochádza k intenzívnemu prekrveniu miest, kde boli banky priložené (mechanický účinok). Bankovanie ovplyvňuje vnútorné orgány (reflexný účinok) a napomáha odstraňovať toxické látky z tela von (detoxikačný účinok). S bankami môžeme znížiť zápal v tele a zbavujeme ich bolesti.

Späť na procedúry